PROGRAM 2018

OD 25 LIPCA – PARK ZDROJOWY WYSTAWA FOTOGRAFII OLGI HAVLOVEJ P.T. „Olga Havlová i Komitet Dobrej Woli” w Pijalni Wód Mineralnych

OD 27 LIPCA – HOTEL POLONIA WYSTAWA PRAC DARIUSZA MILIŃSKIEGO P.T. „HOFFMAN ZAGLĄDAŁ MALCZEWSKIEMU W DUSZĘ, A MILIŃSKI HOFFMANOWI PRZEZ RAMIĘ” w Hotelu Polonia,

.

1 DZIEŃ – 27 LIPCA, PIĄTEK

Działania festiwalowe skupiają się głównie w Nachodzie, mieście bratnim z Kudową-Zdrój.

12:00ZAINAUGUROWANIE FESTIWALU WYSTAWĄ POLSKICH I CZESKICH ZABYTKOWYCH SAMOCHODÓW na Rynku Czeskim w Nachodzie.

15:00UROCZYSTY PRZEJAZD (DEFILADA) ZABYTKOWYCH SAMOCHODÓW Z NACHODU DO KUDOWY ZDROJU (samochody staną w Parku Zdrojowym).

21:30 – POKAZ FILMU DOKUMENTALNEGO KRYSTYNY KRAUZE O KARELU KRYLU „BRACISZEK KAREL” w Parku Zdrojowym w Kudowie Zdroju. *** -przed pokazem, około godz. 21:00 rozmowa Dyrektora Artystycznego festiwalu Pawła Królikowskiego z autorką, Krystyną Krauze. Po projekcji filmu zapraszamy na dyskusję o filmie.

2 DZIEŃ – 28 LIPCA, SOBOTA

Działania festiwalowe skupiają się w Náchodzie i Kudowie – Zdroju, w Parku Zdrojowym.

12:00ZAPOCZĄTKOWANIE „ALEI WOLNOŚCI” W KUDOWIE-ZDROJU: POSADZENIE DRZEW IM. OLGI HAVLOVEJ I HALINY MIKOŁAJSKIEJ NA 100-LECIE ODZYSKANIA WOLNOŚCI PRZEZ POLSKĘ I CZECHY. Tytuł wydarzenia: „NIEPODLEGŁE
– RZECZPOSPOLITA I REPUBLIKA” (z udziałem burmistrzów sąsiadujących miast i gości specjalnych).

14:00ROZPOCZĘCIE ROWEROWEGO RAJDU TRANSGRANICZNEGO. Zapraszamy wszystkich chętnych, a spotykamy się w Wypożyczalni rowerów w Kudowie-Zdroju koło Parku Zdrojowego.

16:00 (do godz. 19:00)KONCERT KONKURSOWY DLA AMATORÓW „CO CZECH TO MUZYKANT, A POLAKOM W TO GRAJ” – czescy uczestnicy śpiewają polskie piosenki wraz z polskimi uczestnikami, którzy… śpiewają piosenki czeskie. Miejsce: Muszla Koncertowa obok „Teatru pod Blachą” Koncert jest transmitowany do Internetu – Live.

19:00 „SMAKI KULTURY” – „CESKA CHUT, CZY POLSKI SMAK” Park Zdrojowy, – PANEL DYSKUSYJNY O ZWIĄZKACH KULTURALNYCH, POLITYCZNYCH I HISTORYCZNYCH POLSKI I CZECH. Nawiązanie do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i Czechy. W czasie panelu prezentacja smaków kuchni czeskiej i polskiej w Pijalni Wód.

3 DZIEŃ – 29 LIPCA, NIEDZIELA

Działania festiwalowe skupiają się w Kudowie-Zdroju w Parku Zdrojowym.

15:00SPOTKANIE Z MALARZEM DARIUSZEM MILIŃSKIM. W czasie spotkania będziemy rozmawiać o tym skąd ten tytuł: „Hoffman zaglądał Malczewskiemu w duszę, a Miliński Hoffmanowi przez ramię”, o książce „Urodzony na cmentarzu” i o życiu.

22:00WIELKI KONCERT GALOWY P.T. „POKOLENIA, CZYLI NIE PŁACZ EWKA”. W czasie koncertu także POKAZ FRAGMENTÓW PRZEDSTAWIENIA „POMALU, A JESZCZE RAZ”

ORGANIZATORZY I MECENASI:

MEDIA:

CzechEnglishPolish